Menu Zamknij

Nowy projekt – „Nowa szansa-AKTYWIZACJA!”

Projekt numer FELU.08.01-IP.02-0182/23 realizowany przez MGO-EXPERT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wraz z Partnerem Projektu Fundacją Prosperita w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu VIII Zwiększanie spójności społecznej, Działania 8.1 Aktywizacja społeczna i zawodowa

Celem projektu jest podniesiony poziom aktywności społecznej wśród min.34% osób spośród 55 Uczestników Projektu (32K,22M) należących w momencie przystąpienia do proj. do grup: zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym lub biernych zawodowo z obszarów powiatów lubelskiego, m. Lublin oraz świdnickiego oraz podjęcie zatrudnienia przez min. 14 os.(9K,5M) z ww. grupy docelowej dzięki kompleksowemu wsparciu w postaci usług aktywizacji społecznej i zawodowej w projekcie w okresie 1.08.2024 – 31.07.2025.

Grupą docelowa projektu stanowi 55 osób (33 K i 22 M)z terenu powiatu lubelskiego, m.Lublina i powiatu świdnickiego, w tym:

  • osoby bierne zawodowo będą stanowić co najmniej 50% uczestników projektu
  • osoby wykluczone społecznie, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
  • co najmniej 5% grupy docelowej będą stanowić os. z niepełnosprawnościami

Zadania zaplanowane w projekcie to:

  1. Diagnoza z utworzeniem IPD
  2. Wsparcie psycho-społeczne
  3. Pośrednictwo pracy
  4. Szkolenia „szyte na miarę”
  5. Staże zawodowe
  6. Wsparcie zdrowotne – konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą/osteopatą
  7. Wsparcie z zakresu zachęcania uczestnictwa w kulturze

Rezultaty projektu:

  • nabyte umiejętności z zakresu poruszania się po rynku pracy i kompetencje kluczowe na spotkaniach z doradcą/psychologiem/specjalistą ds. wizerunku i pośrednikiem pracy oraz nabyte kwalifikacje na szkoleniach, wiedzą praktyczna i doświadczenie zawodowe na stażach-zostaną wykorzystane w kolejnych etapach kariery zawodowej UP-trwały rezultat długoterminowy;
  • Projekt zakłada osiągnięcie wśród UP wskaźnika efektywności zatrudnieniowej–WN zakłada, że conajmniej 14 UP podejmie zatrudnienie po zakończeniu udziału w projekcie.
  • Trwałe zatrudnienie zapewni wyższy poziom życia rodzin UP, niezależność finansową UP oraz zniweluje zjawiska patologii rodzinnych i społecznych;
  • Wpływ na ograniczenia ubóstwa i wykluczenia społecznego, rozwój zasobów ludzkich, wzrost zatrudnienia w regionie, w tym wśród osób z niepełnosprawnością.
  • Wymiana doświadczeń w ramach partnerstwa będzie tworzyć wartość dodaną projektu, zaś nawiązane partnerstwo zostanie wykorzystane w następnych projektach dofinansowanych z EFS+ .

Rezultaty projektu będą miały wpływ na ograniczenie zdiagnozowanych barier równościowych:

  • preferencyjne wsparcie dla kobiet i osób z niepełnosprawnościami;
  • promowanie indywidualnego wsparcia, i godzenia życia rodzinnego i zawodowego – co ułatwi
  • powrót na rynek pracy kobietom.

Wartość projektu: 965 094,25 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 820 330,11 PLN

Biuro projektu 

czynne od poniedziałku do piątku 

w godz. 9.00-15.00

ul. Grenadierów 13 pok.112

20-331 Lublin

Tel. 503-835-413

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie

#FunduszeEuropejskieDlaLubelskiego

www.mapadotacji.gov.pl