Tytuł zadania publicznego:
Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych - aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby.
Cel główny projektu:
Celem głównym zadania jest: Podniesienie aktywności społecznej u co najmniej 80% uczestników zadania spośród 40 osób z niepełnosprawnościami z obszaru powiatów lubelskiego, m. Lublin, świdnickiego oraz kraśnickiego dzięki kompleksowemu wsparciu zaplanowanemu w ramach zadania w okresie od 1 VII 2024 do 30 XI 2024.
Cele szczegółowe:
- Integracja społeczna w grupie co najmniej 40 odbiorców ostatecznych zadania.
- Zwiększenie oferty zajęć realizowanych dla osób niepełnosprawnych na obszarze powiatów: lubelskiego, m. Lublin, kraśnickiego i świdnickiego.
- Podniesienie atrakcyjności lokalnej oferty zajęć dodatkowych realizowanych na rzecz włączenia społecznego osób niepełnosprawnych oraz odciążenie budżetów gospodarstw domowych dzięki sfinansowaniu zadania z dotacji.
- Podniesiony poziom wiedzy u uczestników projektu na tematy związane z działalnością NGO.
- Promowanie idei wolontariatu.
Grupa docelowa:
Grupę docelową projektu stanowi 40 osób z niepełnosprawnościami – w świetle przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Liczba osób z zaburzeniami psychicznymi - co najmniej 5% grupy docelowej.
Działania merytoryczne:
- warsztaty kompetencji psychospołecznych
- zajęcia ze specjalista z zakresu kształtowania wizerunku
- warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania
- warsztaty bezpieczeństwo w sieci oraz e-usługi
- warsztaty rękodzielnicze
- warsztaty kulinarne
- grupy wsparcia
Koordynator projektu:
Justyna Nieczyporowska-Mączka
Tel.: 503-835-413
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W ramach zadania publicznego zostanie zapewniona dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami zgodnie z zasadami o których mowa w ustawie z dnia 19 lipca 2019 o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w tym osobom z niepełnosprawnościami.
Projekt realizowany jest przez Fundację PROSPERITA z siedzibą w Wilczopolu 18A, 20-388 Wilczopole na podstawie umowy zawartej z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.